Burgenland to region położony na styku alpejskiego przedgórza i Niziny Węgierskiej. Słynie między innymi z produkcji wytrawnych czerwonych win. To także mekka dla miłośników ptaków, fanów zwiedzania malowniczych wiosek, a przede wszystkim amatorów spokojnego wypoczynku.

Na terenie Burgenlandu znajduje się Jezioro Nezyderskie, które wraz z okolicznymi słonymi jeziorkami tworzy obszar wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Akwen ten to jedyny przykład jeziora stepowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Mieszka tu ok. 250 gatunków ptaków – wodnych, błotnych i wędrownych, które można swobodnie podglądać w ich codziennym bytowaniu.
Ważnymi i ciekawymi z punktu widzenia turystycznego ośrodkami miejskimi są: Eisenstadt – miasto związane z postacią słynnego kompozytora Józefa Haydna, Rust – z siedzibą między innymi Austriackiej Akademii Wina, gdzie można odbyć degustację austriackich trunków, Gols – kolejne miasto z enoteką, idealne dla miłośników austriackich alkoholi czy St. Margarethen z jednymi z najstarszch i największych kamieniołomów w Europie – Roemersteinbruch.
Burgenland to kraj związkowy, w którym ścierają się dwie kultury – austriacka i węgierska, co jest wynikiem długowiekowej historii obu narodów i przekłada się między innymi na zróżnicowaną kuchnię tego regionu.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Austria