Dachstein-West to 7 ośrodków narciarskich objętych jednym karnetem. Region oferuje aż 140 km świetnie utrzymanych i naśnieżonych tras, które idealnie nadają się na rodzinne ferie zimowe.

Szaleństwa na stoku i nie tylko

Dachstein-West to największy alpejski teren narciarski w Górnej Austrii. Obejmuje kilka ośrodków narciarskich - Krippenstein Dachstein, Feuerkogel-Ebensee, Postalm, St. Martin am Tennengebirge, Lungötz i Karkogel-Abtenau – które połączone są jednym karnetem. Skipass ważny jest także w ośrodku Dürrnberg, co daje łącznie imponującą liczbę 142 km nartostrad (w tym 122 km ze sztucznym naśnieżaniem i 3 km tras ze sztucznym naśnieżaniem) i przepustowość 65000 osób na godzinę!

Region stara się nadążać za najnowszymi trendami - dostępnych jest na przykład 30 km stoków do freeride'ingu, do tego nowoczesne wyciągi, sztuczne naśnieżanie, trasa slalomowa Marcela Hirschera z pomiarem czasu, trasy do bicia rekordów oraz trasy freestyle'owe. Zimowe szaleństwo jest po prostu gwarantowane.

Zimowe atrakcje

W tym regionie dla nikogo nie zabraknie atrakcji. W ośrodku Krippenstein Dachstein do wyboru są narty i snowboard, jazda na stokach, obozy na śniegu, wędrówki w rakietach śnieżnych, wycieczki narciarskie, wspinaczka po lodzie czy jazda w psich zaprzęgach. Feuerkogel in Ebensee znajdziecie najpiękniejszy płaskowyż w Górnej Austrii. Wjeżdża się na niego nową 8-osobową gondolą lub nowym 6-osobowym wyciągiem krzesełkowym. Panorama, jaka rozpościera się z tego miejsca, nie ma sobie równych – krajobraz rozciąga się od lodowca Dachstein aż po krainę jezior Salzkammergut. Postalm Arena (na wysokości 1200 m) dysponuje siedmioma wyciągami, nowym parkiem snowboardowym oraz profesjonalnym stokiem dla początkujących o długości 300 metrów. Na wielbicieli nart czeka łącznie 21 km nartostrad oraz 22 km tras biegowych. Karkogel-Abtenau to ośrodek z nowoczesną infrastrukturą i trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. W St. Martin/Lungötz ciekawą odmianą może być narciarstwo klasyczne – dla biegaczy przygotowano 150 km tras. W Zinkenlifte Dürnberg czeka 5 wyciągów narciarskich, szlaki do wędrówek oraz miła rodzinna atmosfera.

Dachstein West

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie