Doskonałe tereny narciarskie wokół szczytu Keiserburg i nowoczesne baseny termalne to najważniejsze wyróżniki tego ośrodka. Urlopowiczów przyciąga również duża liczba słonecznych dni w roku, czyste zdrowe powietrze i przepiękne jeziora. Czeka Was niezapomniany zimowy urlop.

Narciarskie atrakcje i nie tylko

Położone na południu Austrii Bad Kleinkirchheim to centrum sportów zimowych położone na wysokości od 1100 do 2440 m n.p.m. Miejscowość ta ma do zaoferowania przede wszystkim najwyższej klasy nartostrady – głównie dla średnio zaawansowanych. Duża atrakcją jest trasa słynnego alpejczyka Franza Klammera, na której odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.
Do dyspozycji jest dodatkowo 50 km tras do narciarstwa biegowego oraz 25 wyciągów. W ośrodku uruchomiono też park dla miłośników snowboardu z half-pipe. Poszukujący innych zimowych aktywności znajdą lodowisko oraz naturalny tor saneczkowy biegnący przez las. Miłośnikom natury można polecić fascynujące wędrówki w rakietach śnieżnych, które najlepiej zakończyć kolacją w przytulnych drewnianych schroniskach.

Relaks w termach

Dodatkową atrakcją i magnesem przyciągającym spragnionych wypoczynku są gorące źródła z wodą o temperaturze 28-32°C, wokół których stworzono nowoczesne termy. W termie rzymskiej dzieci i dorośli będą zachwyceni sztuczną rzeką, zjeżdżalnią, sauną i łaźniami parowymi. Na miejscu czeka też basen odkryty z wodą termalną (36°C). Cieplice kuszą spragnionych relaksu i zmęczonych po zimowych szaleństwach na śniegu – kąpiel w nich ma rzekomo uzdrowicielską moc!

Bad Kleinkirchheim

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie