To jeden z największych ośrodków narciarskich w Karyntii. Znajdziecie tu 110 km tras zjazdowych i niemal 30 nowoczesnych wyciągów. Region ten szczyci się także najszybszą kolejką gondolową w Alpach – Millenium Express. Wystarczy zaledwie 17 minut, aby dostać się na słoneczne stoki Nassfeld.

Zimowe atrakcje

Hermagor-Nassfeld jest najbardziej śnieżnym regionem Alp Wschodnich. Arena narciarska Nassfeld to największy i najnowocześniejszy teren narciarski Karyntii z 30 wyciągami i ponad 110 kilometrami nartostrad o różnym stopniu trudności. Region wyróżnia się nowoczesną architekturą. Właśnie tutaj znajdziecie najdłuższą i najszybszą kolejkę gondolową w Alpach - Millenium Express - licząca ponad 6 km długości.
Tutejsze trasy zjazdowe są szerokie, prowadzą przez bezdrzewne obszary (na wysokościach 600-2020 m n.p.m.) i najlepiej nadają się dla średnio zaawansowanych narciarzy. W ośrodku czeka ponadto 100 km tras biegowych, oświetlone tory saneczkowe, szlaki wędrowne, lodowiska i wiele innych atrakcji.

Dla dzieci

Ten ośrodek jest miejscem bardzo przyjaznym dzieciom. Oprócz przedszkoli i szkółek narciarskich dla najmłodszych przygotowano też specjalne wyciągi i ogrodzone tereny przystosowane do nauki jazdy. Na dzieci poniżej 13 roku życia czekają zniżki na karnety narciarskie.

Austriackie sery

W wolnej chwili warto wybrać się do serowni w Sonnenalpe Nassfeld. Na miejscu można zobaczyć, jak z alpejskiego mleka (przekazywanymi z pokolenia na pokolenie metodami) wytwarza się doskonałe sery – lokalnym specjałem jest górski ser Gailtaler oraz camembert.

Hermagor-Nassfeld

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie