To prawdziwe eldorado dla snowboardzistów, zawodowych narciarzy, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na stoku. Znajdziecie tutaj najdłuższy na świecie tunel górskiej kolejki (4796 m) umożliwiający ekspresowy transport na lodowiec. Tam, na wysokości 3122 m, na wszystkich amatorów sportów zimowych czeka rozległy teren narciarski „Skiarena Mölltaler Gletscher".

Zimowe szaleństwa

Doskonale wytyczone nartostrady o wszystkich stopniach trudności oraz funpark dla snowboardzistów uczynią każdy dzień urlopu niezapomnianym przeżyciem. Dzięki doskonałym warunkom śniegowym na tutejszych stokach można szusować od października do kwietnia. Pomimo dużej liczby przybywających turystów, region ten zachowała swój urok i rodzinną atmosferę.

Popularnym ośrodkiem sportów zimowych jest Mallnitz. To niewielka miejscowość położona wysoko w górach na wysokości 1200 m n.p.m. Pomysłów na aktywny wypoczynek zdecydowanie tutaj nie brakuje - wycieczki na nartach pod opieką przewodnika, 5-kilometrowy tor saneczkowy, stoki dla snowboardzistów, lodowiska, trasy biegowe. W Mallnitz narciarze mają do dyspozycji 8 wyciągów i liczne trasy – 35 km tras zjazdowych oraz 25 km biegowych.

U stóp lodowca Mölltaler, na wysokości 700 m n.p.m., znajduje się malownicza wioska Flattach. To doskonałe miejsce dla każdego narciarza. W zaledwie 8 minut najdłuższa na świecie podziemna kolejka linowa zawiezie Was na region narciarski lodowca (na wys. 3122 m). Po szaleństwach na stoku warto zatrzymać się w jednej z restauracji czy barów. Lokale, w większości usytuowane na stoku, idealne wpisują się w tutejszy, prawdziwie górski krajobraz.

Apres-ski
Wyjątkowym miejscem, aby zjeść coś dobrego, a przy okazji podziwiać wyjątkowe górskie pejzaże, jest restauracja Eissee znajdująca się na lodowcu Mölltal (2800 m n.p.m) w przepięknym ogrodzie zimowym. Przez przeźroczyste ściany konstrukcji można obserwować widoki okolicznych szczytów Karyntii. Całość robi naprawdę duże wrażenie.

Kuracja doktora Schrotha
Cała kuracja dotyczy połączenia suchej diety (kiedy nie można spożywać żadnych napojów) oraz gorących okładów określanych zawijaniem (na rozgrzane ciało nakłada się prześcieradło, a następnie gorące worki z wodą). Celem takiego zabiegu jest oczywiście zrzucenie wagi i oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn. Całość kuracji nie można trwać dłużej niż 6 tygodni. Dość ciekawą częścią całej kuracji jest włączanie do diety wina wytrawnego i to w dużych ilościach! Brzmi naprawdę ciekawie.

Mölltaler Gletscher - Ankogel

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie