Wulkaniczne Santorini, położone pomiędzy Kos a Kretą, uchodzi za jedną z najbardziej malowniczych wysp greckich. Jej wizytówkę niezaprzeczalnie stanowią bielone domki pokryte niebieskimi dachami, układające się piętrowo i tworzące iście bajkowy obraz, szczególnie gdy zachodzi słońce.

Podczas pobytu na Santorini można oczywiście oddać się błogiemu lenistwu na pięknych plażach i pieszym wędrówkom wśród malowniczych uliczek. Zachwyca jednak nie tylko to, co widać gołym okiem. Warto zanurzyć się w podwodny świat skrywający w sobie zachwycające bogactwo flory i fauny, a także zachwycające zastygłe pod wodą formacje lawy. Co warto zwiedzić na Santorini? Liczne świątynie i kapliczki rozsiane po mniejszych i większych miejscowościach oraz muzea takie jak chociażby Muzeum Prehistorycznej Thery czy ulokowane w prywatnej posiadłości, która przetrwała trzęsienie ziemi, Muzeum Megaro Gyzi. O rozrywkę dla imprezowiczów zadbają liczne kluby, a o kubki smakowe zadbają knajpki serwujące pyszne śródziemnomorskie dania. Pamiątką z pobytu na Santorini mogą być ręcznie malowane obrazy czy wybory z ceramiki. Niewątpliwie jednak najlepszą z nich będzie kolekcja zdjęć zrobionych własnoręcznie na tle przepięknych scenerii.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Grecja
Podatek turystyczny :
Od dnia 01.01.2018, zgodnie z decyzją rządu greckiego, będzie pobierany podatek turystyczny. Zapłata za podatek odbywa się podczas zakwaterowania.
Wysokość podatku turystycznego zależy od kategorii lokalnej hotelu/kwatery. Dla obiektów:
1- i 2-gwiazdkowych - ok. 0,50 EURO za pokój/noc
3-gwiazdkowych - ok. 1,50 EURO za pokój/noc
4-gwiazdkowych - ok. 3 EURO za pokój/noc
5-gwiazdkowych - ok. 4 EURO za pokój/noc
Strefa czasowa :
czas polski + 1 godz.
Język :
grecki. W miejscowościach turystycznych można porozumieć się również w j. angielskim, niemieckim oraz francuskim
Komunikacja :
autobusy liniowe
Długość lotu :
2 godz. 25 min – 2 godz. 55 min
Waluta :
euro (EUR)