Myślisz o idealnym miejscu na krótki wyjazd do jednego z najciekawszych, najpiękniejszych miast Europy? Imponujące skarby kultury i sztuki, pałace i ogrody, rejsy parostatkami, dobre wino i trasy rowerowe. To wszystko znajdziesz w… Dreźnie!

Drezno to miasto, które zachwyca urokliwą starówką, pełną wspaniałej barokowej architektury. Natomiast zbiory tamtejszych muzeów zadowolą największych koneserów sztuki. Do najpopularniejszych kolekcji należy oczywiście Galeria Obrazów Starych Mistrzów w kompleksie Zwinger. To właśnie tam podziwiać można m.in. słynną „Madonnę Sykstyńską” Rafaela Santi. Każdy kto odwiedza Drezno powinien również odwiedzić Zamek rezydencyjny i zrekonstruowane komnaty reprezentacyjne Augusta.

Prawdziwą kulturę wysoką można zobaczyć odwiedzając Operę Sempera, jednej z najsłynniejszych europejskich scen.

Ogromną popularnością cieszą się również rejsy po Łabie. Zobacz piękne centrum Drezna z innej perspektywy, dzięki zabytkowym parostatkom.

Historyczne środki lokomocji można podziwiać także w Muzeum Transportu. Natomiast zainteresowanych motoryzacją przyszłości zachęca do odwiedzin fabryka Volkswagena, gdzie produkowane są auta o napędzie elektrycznym.

Będąc w Dreźnie odwiedź również jego okolicę i zobacz jak magicznym miejscem jest kraina Łaby. Jest to szczególnie interesująca propozycja szczególnie dla miłośników wina. Zobacz malowniczy szlak wina.

Niewielkie odległości między poszczególnymi miejscowościami oraz dobra infrastruktura zachęcają także do wycieczek rowerowych. Wzdłuż Łaby biegnie Elberadweg, jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Niemczech.

Drezno i Kraina Łaby są szczególnie gościnne dla Polaków. Odwiedzając muzea i inne atrakcje otrzymasz materiały informacyjne i audioguides w naszym ojczystym języku. Jeśli masz ochotę pozwiedzać Niemcy z przewodnikiem, również możesz być pewny, że znajdziesz tam osoby, które oprowadzą Cię po okolicy i przedstawią całą historię miasta w języku polskim.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Niemcy