Tętniąca życiem, nowoczesna, otwarta na różnorodności metropolia. Taki jest właśnie Hamburg, drugie co do wielkości miasto w Niemczech, idealne miejsce, aby poznać lepiej kraj naszych zachodnich sąsiadów.

Hamburg to miasto doskonale skomunikowane, więc przemieszczanie się po nim nie będzie problemem. Podczas swojego pobytu zdecydowanie powinieneś udać się do dzielnicy St. Pauli. Obecnie jest to imprezowe centrum miasta. Jeśli jesteś smakoszem z pewnością zainteresuje Cię fakt, że nieopodal tej dzielnicy znajdziesz słynny Fischmarkt – działający od ponad 300 lat lokalny targ rybny.

Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy sztuki i fani muzeów. Zdecydowanie najlepszym adresem jest Kunsthalle, największa galeria sztuki w północnych Niemczech. W tym miejscu znajdziemy dużą kolekcje obrazów z XIX i XX wieku m.in. dzieła takich artystów jak Francis Bacon, Manet, Munch, czy Rembrandt.

Oczywiście trzeba tutaj również wspomnieć o Elbphilharmonie. To nowo wybudowana filharmonia gdzie znajdziemy jedną z największych i najbardziej akustycznych sal koncertowych świata. Szklana fasada zachwyca zaawansowaniem architektonicznym i idealnie wpisuje się w morski, żeglarski klimat miasta.

Będąc w Hamburgu, zdecydowanie nie powinieneś rezygnować ze spaceru po centrum miasta. Odwiedź XIX-wieczny ratusz, podziwiaj miasto z wieży kościoła św. Michała, czy wypij kawę relaksując się przy kanałach Łaby, czy rzeki Alster.