Kraina pięknych jezior, cudownej natury i niezwykle klimatycznych miast oraz miasteczek – choć Meklemburgia wydaje się niepozorna, zachwyci niejednego turystę spragnionego niezapomnianych doznań.

Meklemburgia to land leżący tuż przy granicy z Polską, jest więc idealny na szybką, niedaleką podróż.
Pierwsze, co kojarzy się z tym miejscem, to zachwycająca natura. Ogromne jeziora i piękne lasy zachwycają wszystkich, lubiących spokojne chwile spędzone wśród przyrody. Ogromny obszar lasów idealnie sprawdzi się dla wielbicieli pieszych wędrówek, natomiast jeziora zapewnią rozrywkę wszystkim amatorom sportów wodnych. Pływanie barkami, kajakami, wędkowanie czy motorowodne sporty to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na turystów lubiących wodę.
Warta uwagi jest również Wyspa Rugia – największa niemiecka wyspa, uznawana jednocześnie za najpiękniejszą. Wysoki brzeg klifowy, o który rozbijają się spienione fale robi ogromne wrażenie.
W tym rejonie turyści mogą odkrywać także wiele zróżnicowanych plaż – niektóre piaszczyste, idealne do wypoczynku na kocu, inne z kolei kamieniste, położone przy klifach. Meklemburgia to ogrom różnorodnych plaż, nie tylko przy Morzu Bałtyckim, ale także u brzegu jezior.
Meklemburgia oferuje ogrom cichych oraz spokojnych miejsc, pozwalających uciec na chwilę od zgiełku wielkich miast i ciągłego pośpiechu.
Jednak oprócz cudownej natury, można zorganizować także zwiedzanie miasteczek, które w tym regionie Niemiec są niezwykle urokliwe. Liczne zamki – w tym Zamek Schwerin, najbardziej popularny oraz rozpoznawalny – stanowią nie lada atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych turystów. Oprócz zamów, w Meklemburgii można także podziwiać liczne kościoły, stare pałace czy wille, które zachwycają swoją interesującą architekturą.
Jest to miejsce idealne zarówno na wędrówki piesze, jak i rowerowe. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie mógł przeżyć niezapomniane chwile z najbliższymi. A to wszystko na wyciągnięcie ręki i niedaleko od polskiej granicy – z całą pewnością warto więc wziąć pod uwagę Meklemburgię przy planowaniu następnego wyjazdu.