Wycieczka wzdłuż wybrzeża z cudownymi widokami? Dla takich atrakcji wcale nie trzeba wybierać się na drugi koniec świata – wystarczy odwiedzić naszych sąsiadów i pojechać do Niemiec.

Niemieckie wybrzeże od strony Morza Północnego może zaskoczyć niejednego turystę. Okazuje się bowiem, że znajduje się tam całe mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Piękne i zróżnicowane plaże, mnóstwo zieleni oraz urokliwe miasteczka – to wszystko czeka na turystów przemierzających rejony Morza Północnego w Niemczech.

Co więcej, na Morzu Północnym leży kilka cudownych wysp, które będą idealnym miejscem na wypoczynek dla wszystkich uwielbiających ciszę, spokój i relaks – a kto z nas tego nie lubi? Jedną z wysp wartych uwagi jest Norderney. To niewielka, lecz bardzo malownicza wyspa – liczne łąki, przepełnione pięknymi zapachami wrzosowiska oraz długie – ciągnące się nawet przez kilkanaście kilometrów – plaże to tylko kilka z cudów natury, które zachwycają turystów. Na wyspie

znajduje się także uzdrowisko. Pozwala ono nabranie sił oraz oferuje liczne zabiegi na bazie wody morskiej, usprawniające funkcjonowanie organizmu. Będzie to świetny wybór dla osób pragnących się zresetować i naładować baterie pozytywną energią. To miejsce ma swój niesamowity, sielankowy klimat pomagający się zrelaksować.

Kolejną interesującą wyspą jest wyspa Pellworm. To miejsce, w którym zawsze jest cicho, nie ma wszechogarniającego hałasu, a społeczeństwo żyje w rytmie odpływów i przypływów. Nordic walking, rowery czy długie spacery to idealne zajęcia w tym miejscu. Wszechobecna natura zachwyca, a mili ludzie zamieszkujący wyspę z całą pewnością mają sporo ciekawych historii do opowiedzenia oraz mnóstwo cudownych zakątków do pokazania.

Morze Północne kryje ogrom pięknych wysp, które warto zwiedzić. Piękna natura zachwyciła już wielu turystów – warto więc dać jej szansę i wybrać się w okolice tego miejsca z przyjaciółmi bądź z rodziną. Są to miejsca położone niedaleko naszej granicy, dzięki czemu nie trzeba przemierzać tysięcy kilometrów, by zobaczyć rzeczy zapierające dech w piersiach.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Niemcy