Ośrodek narciarski w Karpaczu ma wiele do zaoferowania narciarzom i snowboardzistom. Malownicze położenie nad rzeką Łomnicą u stóp najwyższego szczytu Sudetów, czyli Śnieżki (1602 m n.p.m.) działa na turystów jak magnes. Przyciągają także komfortowe hotele i pensjonaty, w których można odpocząć po zimowych szaleństwach.

Kopa i Biały Jar

Największą stacją narciarską Karpacza jest popularna Kopa usytuowana na bocznym masywie Śnieżki. Ośrodek uznaje się za największy kompleks narciarski w południowo-zachodniej Polsce. Sporym zainteresowaniem cieszy się również kompleks Biały Jar. W sumie narciarze mają do swojej dyspozycji blisko 11 km tras o różnym poziomie trudności - dla początkujących, zawodowców i średniozaawansowanych. Infrastruktura narciarska w Karpaczu stoi na wysokim poziomie, a większość stoków jest dodatkowo dośnieżana i oświetlona.

Różnorodne atrakcje

Karpacz zadowoli również zwolenników narciarstwa biegowego. W Karpaczu Górnym na wysokości 880 m n.p.m. znajduje się Szlak Biegowy – 2,5 km trasa z homologacją FIS-u. Druga trasa dla biegówek ciągnie się od Domu Śląskiego (1400 m n.p.m.) do Małego Szyszaka i liczy 13 km. Region ten jest doskonały do uprawiania różnorodnych sportów zimowych. Na kilka godzin warto porzucić narty, deskę snowboardową i przesiąść się na łyżwy – w Karpaczu działa Całoroczne Lodowisko Syntetyczne. Dodatkowo dla amatorów sanek przygotowano tor bobslejowy – Alpine-Coaster "Kolorowa" otwarty jest przez cały rok. Najmłodszym najbardziej spodoba się Saneczkowa Góra – tor do snowtubingu. Stok jest utwardzany, ma własny wyciąg i wypożyczalnię sanek.

Karpacz

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie