W Świeradowie Zdroju miłośnicy białego szaleństwa zdecydowanie nie będą narzekać. Warto skorzystać z kolejki gondolowej Ski&Sun, udać się do snowparku albo spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym. Na najmłodszych czekają atrakcje w ogródku narciarskim SunKid. Doskonałe miejsce na zimowe wakacje.

Szaleństwa na stoku

W Świeradów Zdrój to raj dla miłośników białego szaleństwa. Warto skorzystać z kolejki gondolowej Ski&Sun, która dostępna jest przez cały rok. Wyciąg istniejący od 2008 roku przemierza trasę o długości 2171 metrów w czasie 8 minut. Do dyspozycji wypoczywających oddano naśnieżaną nartostradę o długości 2500 m ze zróżnicowanym poziomem trudności – idealną dla każdego. Trasa ta należy do czołówki najdłuższych, a przy tym najlepiej oświetlonych polskich nartostrad.

Snowpark

Poza stokiem przygotowano także coś wyjątkowego dla miłośników białego szaleństwa – snowpark. Do ponad 15 przeszkód, wśród których są małe skocznie i rampy, doprowadza specjalny wyciąg orczykowy. Świeradów Zdrój jest również doskonałym miejscem wypadowym dla zwolenników narciarstwa biegowego. Liczne szlaki wśród malowniczych lasów tworzą wyjątkowy klimat. Wśród tych najbardziej znanych warto wspomnieć o szlakach biegowych na Zajęczniku.

Atrakcje dla najmłodszych

Aby zapewnić swoim pociechom ciekawe atrakcje, warto wybrać się do ogródka narciarskiego SunKid wyposażonego w specjalny wyciąg, który ułatwia przejeżdżanie przez przeszkody, a także pomaga w jeździe początkującym narciarzom i snowboardzistom. Zabawa połączona z edukacją odbywa się oczywiście pod okiem doświadczonych instruktorów. Dla dzieci przygotowane jest przedszkole narciarskie – mogą tam odpocząć, pobawić się z rówieśnikami i poćwiczyć zdolności manualne, na przykład rysowanie czy lepienie przedmiotów z plasteliny.

Apres-ski

Świeradów Zdrój, jak sugeruje sama nazwa, to miejscowość uzdrowiskowa, gdzie można zregenerować duszę i ciało. Polecamy wypoczynek w aquaparku, w którym nie brakuje atrakcji idealnych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Basenów jest tutaj pod dostatkiem – rekreacyjny, wypoczynkowy, solankowy, a do tego huśtawki wodne, gejzery czy zjeżdżalnie. Miłośnikom aktywnego wypoczynku spodobają się sale sportowe czy sale fitness. Tutejszy aquapark zaprojektowano tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie.

Świeradów Zdrój

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie