Szklarską Porębę tworzą: piękne położenie, alpejski klimat oraz widok górującej nad miastem Szrenicy. Ta wyjątkowa kompozycja sprawia, że to miejsce od lat cieszy się niesłabnącą sympatią narciarzy, którzy korzystają tu z różnych tras zjazdowych i biegowych.

Uroki Szrenicy

Miłośnicy białego szaleństwa korzystają z uroków Szrenicy (o wysokości 1340 m n.p.m.). Różnica wzniesień w ośrodku wynosi ponad 600 m. Do wyboru jest 6 tras zjazdowych ze szczytu - 3 niebieskie, 2 dla średniozaawansowanych oraz czarna, a łączna ich długość wynosi 12 km (najdłuższy zjazd Lolobrygida ma prawie 4,5 km długości). Zjazdy na Szrenicy połączone są z trasami na Łabskim Szczycie i razem wchodzą w skład zespołu nartostrad SkiArena Szrenica. Pozostałe stoki w Szklarskiej Porębie oferują rozrywkę zdecydowanie dla początkujących narciarzy. W sumie turyści mogą korzystać w ośrodku z 20 km nartostrad.

Raj dla narciarzy biegowych i dla dzieci

Amatorzy biegówek również znajdą tu coś dla siebie, tym bardziej, że Szklarska Poręba słynie z bogatej tradycji narciarstwa klasycznego. Trasy dla biegówek liczą w sumie ok. 100 km, niektóre odcinki posiadają homologację FIS-u i przebiegają przez piękne tereny w Górach Izerskich, zwłaszcza te w pobliżu Polany Jakuszyckiej. W samych superlatywach o warunkach narciarskich w tej miejscowości wypowiadała się polska medalistka - Justyna Kowalczyk, która była uczestniczką legendarnego Biegu Piastów. Rajem dla dzieci będzie Rodzinny Park Rozrywki, gdzie znajdują się tory bobslejowe i saneczkowe dla najmłodszych i dorosłych.

Apres-ski

Szklarska Poręba oferuje wachlarz możliwości wypoczynku dla strudzonych narciarzy i snowboardzistów. W licznych schroniskach i barach ulokowanych pod samym kompleksem Skiarena Szrenica można rozgrzać się grzanym winem i ciepłymi przysmakami kuchni śląskiej. Dni warto spędzić na spacerach po urokliwym Karkonoskim Parku Narodowym – koniecznie należy tu zobaczyć Wodospad Kamieńczyka. Wieczory to najlepszy moment na zabawę w dyskotekach, bądź na zimowe kuligi po pobliskich lasach. W okolicach Szklarskiej Poręby co roku organizowane są także imprezy sportowe, zarówno dla amatorów, jak i dla zawodowców. Największą zimową atrakcją jest Bieg Piastów rozgrywany w pierwszy weekend marca na pobliskiej Polanie Jakuszyckiej. Dużą popularnością cieszą się także Śniegolepy - zawody w rzeźbie ze śniegu, Slalom Retro - zjazdy na niedzisiejszym sprzęcie narciarskim oraz Night Jam Session - widowiskowe zawody dla fanów freestylu.

Szklarska Poręba

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie