Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Infrastruktura narciarska, strzeliste turnie i malownicze jeziora. Do tego stylowe knajpki, tradycyjna kuchnia góralska oraz klimatyczne miejscowości. To wszystko czeka na Was w Tatrach.

Tatry – najwyższe polskie góry – mają do zaoferowania fascynującą rzeźbę terenu, ukształtowaną przez lodowce górskie, wspaniałą przyrodę, chronioną przez Park Narodowy, a także dogodne warunki do takich aktywności jak turystyka górska, wspinaczka skalna oraz turystyka jaskiniowa. Jednak przede wszystkim jest to doskonałe miejsce dla miłośników białego szaleństwa.

Będąc w Tatrach, warto udać się nad Morskie Oko, odwiedzić Dolinę Kościeliską oraz wizytówkę Zakopanego, czyli gwarne Krupówki. Do najbardziej znanych symboli „zimowej stolicy Polski”, jak mówi się o Zakopanem, należą również górujący nad miastem Giewont (1909 m n.p.m.) i najwyżej położony w Polsce ośrodek narciarski – Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.). Kasprowy Wierch, ze zmodernizowaną kolejką linową, to jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich w Polsce. Jego otoczone granitami zbocza zapewniają bardzo dobre warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Ze szczytu góry prowadzą dwie główne trasy narciarskie – do Hali Gąsienicowej (trasa czarna/czerwona) i Kotła Goryczkowego (trasa czarna) – obie umożliwiające zjazd aż do Kuźnic.

Podczas pobytu z Zakopanem, warto odwiedzić także Gubałówkę (1120 m n.p.m.), gdzie na amatorów szusowania czekają dwie trasy zjazdowe, przeznaczone dla średniozaawansowanych i początkujących narciarzy. Turystów niezainteresowanych sportami zimowymi zachwyci targ przy dolnej stacji kursującej na szczyt kolejki, gdzie można kupić m.in. tradycyjne, góralskie oscypki, wełniane swetry i owcze mleko. Wśród pozostałych atrakcji w Tatrach wymienia się stację narciarską Polana Szymoszkowa, wyróżniającą się pięknymi widokami na panoramę Tatr. Jest również szczyt Nosal (1206 m n.p.m.), słynący z bardzo trudnej slalomowej trasy, na której rozgrywane są zawody w narciarstwie alpejskim. Miłośnicy skoków narciarskich mogą kibicować swoim faworytom w zawodach Pucharu Świata, rozgrywanych w styczniu na Wielkiej Krokwi.