Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Kameralne państwo w sercu Europy, z Dunajem na południu i Tatrami Niskimi oraz Wysokimi na północy. Słowacja to kraj, który bardzo zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat. Wciąż jest piękny przyrodniczo, a dzięki ogromnym inwestycjom w turystykę, stał się również ciekawszy dla odwiedzających, szczególnie dla amatorów sportów zimowych.

Słowacja przede wszystkim kojarzy się z górami – Tatry Niskie i Wysokie czekają na lubiących aktywny wypoczynek turystów. Tatry Niskie to górskie hale, piękne krajobrazy, gęste lasy porastające góry i doliny składające się na największy park narodowy Słowacji. Tatry Niskie to druga największa pod względem powierzchni grupa górska na Słowacji.

Główną atrakcją regionu pozostaje Demianowska Dolina – osada położona na wysokości 750 m n.p.m., u stóp Chopoka (2024 m n.p.m.), wśród lasów, na początku niecki zwężającej się stopniowo w dziki i romantyczny kanion. To najlepiej zagospodarowana turystycznie osada w północnej części Tatr Niskich, otoczona licznymi pensjonatami. Miejscowość ta jest najważniejszym ośrodkiem sportów alpejskich w Tatrach Niskich – 27 km tras narciarskich i 17 kolejek linowych i wyciągów. Często odbywają się tutaj międzynarodowe zawody narciarskie. Najbardziej zadowoleni będą zaawansowani amatorzy nart – do dyspozycji jest bowiem prawie 18 km tras. Dla początkujących przygotowanych jest 11 km tras, a dla prawdziwych zawodowców około 7 km.

Tatry Wysokie to zapierające dech krajobrazy, zdrowy klimat i najwyższe wywyższenie Karpat, zwane też małymi Alpami. Tutejsza sceneria ma wysokogórski rys: przeważają skalne ściany, poszarpane szczyty, a doliny mają przekrój w kształcie litery U. Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. Tutaj w 1949 roku powstał pierwszy Park Narodowy, w którym do dziś zachowały się ginące gatunki zwierząt.

Miłośnicy sportów zimowych odnajdą tu swój prawdziwy raj. Ośrodkiem, o którym trzeba wspomnieć jest Strbske Pleso położone na wysokości 1489 m (najwyżej na Słowacji). Znajdziecie tereny narciarskie dla zaawansowanych z 2 skoczniami, stadionem narciarskim i trasami biegowymi. Popularny kurort klimatyczny znajduje się nad krystalicznym jeziorem górskim. Przez cudowne krajobrazy wiodą trasy dla narciarzy klasycznych (30 km).

Tatry Niskie

Tatry Niskie

Położenie w samym centrum państwa, zapierające dech w piersiach krajobrazy, doskonałe warunki narciarskie, a zarazem drugie najwyższe pasmo górskie na Słowacji. Tatry Niskie za sprawą swojej wyjątkowej przyrody i zapewniających moc atrakcji ośrodków turystycznych z niesłabnącą siłą przyciągają ogromne liczby urlopowiczów. Urokowi takiego miejsca naprawdę ciężko się oprzeć.

Zobacz więcej
Bratysława

Bratysława

Stolica naszego sąsiada Słowacji kusi magicznymi i urokliwymi miejscami do zwiedzania. Położona nad Dunajem, zaledwie 620 km od Polski, często bywa pomijana w planowaniu wycieczki. Bratysława to idealne miejsce na weekendowy wyjazd. Na turystów czeka zachwycające miasto, wypełnione historią, uliczkami do spacerowania i kameralnymi kawiarenkami, w których można delektować się smaczną kawą obserwując życie miasta. Sprawdźcie co warto zwiedzić w Bratysławie.

Zobacz więcej
Tatry Wysokie

Tatry Wysokie

Wyjątkowa górska sceneria, nieskażona przyroda i niepowtarzalna atmosfera – Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. To tutaj w 1949 roku powstał pierwszy Park Narodowy, w którym do dziś zachowały się ginące gatunki zwierząt (niedźwiedź brunatny, wilk, ryś). Nie można zapomnieć też o idealnych warunkach dla amatorów sportów – narciarzy, snowboardzistów, czy saneczkarzy. Doskonałe miejsce na zimowe wakacje.

Zobacz więcej
Jasna

Jasna

Położenie w samym centrum państwa, zapierające dech w piersiach krajobrazy, doskonałe warunki narciarskie, a zarazem drugie najwyższe pasmo górskie na Słowacji. Tatry Niskie za sprawą swojej wyjątkowej przyrody i zapewniających moc atrakcji ośrodków turystycznych takich jak Jasna, z niesłabnącą siłą przyciągają ogromne liczby urlopowiczów. Urokowi takiego miejsca naprawdę ciężko się oprzeć.

Zobacz więcej
Strbske Pleso

Strbske Pleso

Najwyżej położona miejscowość w Tatrach Wysokich przyciąga zarówno miłośników narciarstwa biegowego, jak i zjazdowego, a także skoczków – funkcjonują tu dwie skocznie. Ci, którzy szukają mocniejszych wrażeń, mogą spróbować swoich sił w paraglidingu, ski-joringu albo snowraftingu. Co ciekawe, Strbskie Pleso uzyskało status uzdrowiska klimatycznego, ponieważ tutejszy klimat leczy między innymi choroby górnych dróg oddechowych.

Zobacz więcej
Stary Smokovec

Stary Smokovec

Popularny ośrodek narciarski, który został założony w 1793 roku. W Starym Smokowcu odnajdą się zarówno miłośnicy narciarstwa, jak i osoby lubiące długie chodzenie po górach. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego, klasycznego, a także saneczkarstwa. Dodatkowo Stary Smokowiec – ze względu na swoje położenie – stanowi idealną bazę wypadową do poznawania Tatr Wysokich.

Zobacz więcej
Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica

Wyjątkowa górska sceneria, nieskażona przyroda i niepowtarzalna atmosfera – Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. To tutaj w 1949 roku powstał pierwszy Park Narodowy, w którym do dziś zachowały się ginące gatunki zwierząt. Nie można zapomnieć też o idealnych warunkach dla amatorów sportów zimowych – narciarzy, snowboardzistów, czy saneczkarzy. Tatry Wysokie to miejsce przepełnione pięknem.

Zobacz więcej