Z jednej strony tropikalny klimat, piękne plaże i szum oceanu. Z drugiej – wysokie wieżowce, bulwary z palmami i życie toczące się całą dobę. Miami wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów – sprawdź, dlaczego warto się tam wybrać!

Miami położone jest na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Jest to drugie co do wielkości miasto na Florydzie, dlatego też życie toczy się tutaj zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Mieszanka kulturowa sprawia, że jest to miejsce niezwykle interesujące i niejednokrotnie Was zaskoczy. Oprócz kultury amerykańskiej można zetknąć się tu również z elementami kubańskimi, które dla wielu turystów okażą się niezapomnianym przeżyciem, pozwalającym wczuć się w latynoskie klimaty. Dzięki urozmaiconej i bardzo atrakcyjnej ofercie wypoczynkowo-turystycznej Miami jest jednym z największych ośrodków turystycznych świata. Plaże stanowią rozrywkę numer jeden. Trudno się dziwić – piasek jest tam biały i niezwykle czysty, ocean kusi wysoką temperaturą, a mocno grzejące słońce z całą pewnością nie pozwoli nikomu zmarznąć. Bogata oferta sportów wodnych umożliwi nie tylko uprawianie tych, które znamy i lubimy, lecz także poznanie i spróbowanie wielu nowych dyscyplin. Gdy już znudzi się plażowanie, można skorzystać z mnóstwa innych atrakcji – począwszy od klubów nocnych i wielu restauracji, aż po spacer śladami architektury art déco. Miami tętni życiem i nie sposób się tu nudzić. Wizyta na Florydzie z całą pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego.

Atrakcje

Rejs po zatoce Biscane Bay

90-minutowy rejs po zatoce Biscane Bay pozwala na podziwianie centrum Miami z innej perspektywy. W trakcie tej wycieczki zobaczycie ogromny port Miami, Fisher Island oraz wyspę, na której znajdują się domy celebrytów oraz najbogatszych mieszkańców Miami.

Miami Seaquarium

Miami Seaquarium jest miejscem pełnym pięknych istot wodnych. Pokazy delfinów „tańczących” w rytmie skocznej muzyki, występy orek i lwów morskich to tylko kilka z wielu atrakcji, które znajdziecie w tym parku wodnym! Będzie to świetna rozrywka dla całych rodzin.

Walt Disney World Resort

Magiczny świat Disneya – któż go nie lubi? Na świecie jest jedynie 6 takich parków – jeden z nich znajduje się w Orlando, około 3,5 godziny jazdy od Miami. Warto wybrać się w odwiedziny do Myszki Miki i spotkać na żywo wszystkie ulubione postacie z dzieciństwa.

Sporty wodne

Miami to raj dla wszystkich fanów sportów wodnych. Można tutaj uprawiać między innymi jazdę na nartach wodnych, nurkowanie czy żeglarstwo. Co więcej, nie trzeba być profesjonalistą, by spróbować wszystkich tych atrakcji – Miami jest otwarte także na amatorów chcących spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach.

Ciekawostki

Matka Miami

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Miami jest jedynym dużym miastem w Stanach Zjednoczonych, które zostało założone przez kobietę. Była nią Julia Tuttle, która później została nazwana „Matką Miami”.

Kubańska siedziba

Miami oraz okolice zamieszkuje ponad ćwierć miliona osób pochodzenia kubańskiego. Co więcej, jest to miasto, w którym największa część populacji – aż 74% – jako swój język ojczysty wskazuje… hiszpański!

Zwiedzanie

Little Havana

Dzielnica kubańskich emigrantów to jedno z ciekawszych miejsc turystycznych. Czuć tutaj zupełnie inny klimat niż amerykański, zewsząd słychać latynoską muzykę, a na murach widać kolorowe malowidła.

Architektura art déco

Miami słynie z bogatej architektury w stylu art déco. W dzielnicy poświęconej temu kierunkowi artystycznemu możemy podziwiać największą na świecie kolekcję Art Deco Architecture – stanowi ją ponad 800 kolorowych budynków!

Kuchnia

Owoce morza

Trudno się dziwić, że Miami oferuje całe mnóstwo owoców morza – małże, krewetki, kalmary… Tego wszystkiego turyści będą mogli spróbować w restauracjach na Florydzie.

Kurczak tex-mex

Niezwykle aromatyczne danie z pikantnym posmakiem, czyli niezwykle popularna amerykańska przekąska. Nie sposób ominąć ją na kulinarnej mapie Miami.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Stany Zjednoczone