Niezależnie od miejsca wypoczynku, na wszystkich gości czekają z otwartymi ramionami serdeczni i życzliwi gospodarze. Turystów urzekną węgierskie krajobrazy, tamtejsze zwyczaje ludowe i historyczne zabytki, a prawdziwą rozkoszą dla podniebienia będą tradycyjne węgierskie dania i napoje. Urlop na Węgrzech z pewnością przypadnie do gustu każdemu.

Węgry to państwo o ciepłym umiarkowanym klimacie położone w Europie Środkowej. Kraj ten słynie z kąpielisk termalnych, smacznej kuchni i pysznego wina. W trakcie pobytu na Węgrzech koniecznie trzeba zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast na świecie - Budapeszt z charakterystycznym gmachem naddunajskiego parlamentu - oraz odwiedzić jedno z wielu kąpielisk termalnych, na przykład Miscolc - baseny znajdują się tutaj, nietypowo, bo w jaskiniach. Wszyscy, którzy lubią spokojny odpoczynek, mogą również spędzić czas nad największym słodkowodnym zbiornikiem w Europie, nad Balatonem. Jezioro z łagodnie opadającymi plażami stanowi doskonały wybór na rodzinne wakacje.

Na Węgrzech warto także spróbować lokalnych dań - na przykład langoszy, czyli charakterystycznych placków smażonych na głębokim tłuszczu i podawanych z różnorodnymi dodatkami albo słynnego gulaszu - Pörköltu - gęstej i ostrej tradycyjnej potrawy. Miłośnicy dobrego wina powinni wybrać się do Tokaju, miasta będącego stolicą tokajskiego regionu winiarskiego. To tu produkuje się słynny węgierski tokaji, białe wino deserowe.